Zs. Nagy István lett a Magyar Lízingszövetség elnöke

A két évtizedes lízingpiaci tapasztalattal rendelkező Zs. Nagy István, a Merkantil-csoport kockázatkezelési igazgatója lesz a Magyar Lízingszövetség elnöke, a szervezet eddigi vezetője, Nyikos Katalin továbbra is elnökségi tag marad. Zs. Nagy István célja, hogy a magyar lízingpiacra visszatérjen a koronavírus-járvány miatti megtorpanás előtti tartós, lendületes bővülés és a magyar vállalkozások – különösen a mikro-, kis- és középvállalkozások körében elsődleges finanszírozási formaként tekintsenek a lízingre, bármilyen eszközberuházásról van szó. 

Zs. Nagy István, a Merkantil-csoport kockázatkezelési igazgatóját, a Magyar Lízingszövetség elnökségi tagját választotta meg elnöknek a Magyar Lízingszövetség döntéshozó testülete. A posztot mostanáig betöltő Nyikos Katalin mandátuma lejárt, de elnökségi tagként továbbra is részt vesz a testület munkájában – közölte a Magyar Lízingszövetség. Alelnöknek Thomka Ferencet, az RCI vezérigazgatóját választotta a Közgyűlés.

zsnagy.jpg
Olyan, mint a sport

A közgazdász végzettségű Zs. Nagy István húsz éve dolgozik a lízingszakmában, tizenöt éve pedig különböző vezetői pozíciókat tölt be és négy éve tagja a Magyar Lízingszövetség elnökségének. 

„Megtisztelő, hogy a jövőben elnökként vehetek rész a Magyar Lízingszövetség munkájában, ezen keresztül pedig a magyar gazdaság és a lízingpiac fejlődésében. Folytatni kell az eddigi munkát. Az egyik legfontosabb cél rövid távon, hogy a magyar lízingpiacra visszatérjen a koronavírus-járvány miatti megtorpanás előtti tartós, lendületes bővülés útjára” – mondta Zs. Nagy István. Hozzátette: „Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a lízingpiacban rejlő előnyöket kihasználjuk, ezért sok energiát kell fektetni a szövetség működésébe. Ez olyan, mint a sport: Minél több edzést, energiát teszünk bele, annál nagyobb eredményeket érhetünk el.” 

Digitalizáció, partnerség, edukáció a célkeresztben

Zs. Nagy István szerint a Magyar Lízingszövetségnek és a lízingpiacnak lépést kell tartania a fenntarthatósági és digitálizációs trendekkel.

Emellett szorosabb kapcsolatot kell kialakítania más szövetségekkel, miközben a lízingről szóló kommunikációban a szövetségnek szakértőként kell szerepelnie és edukatív programokban kell részt vennie, ezzel is segítve azt, hogy a magyar gazdaság szereplői – különösen a mikro-, kis- középvállalkozások – közül még többen ismerhessék meg ezt a rugalmas, költséghatékony eszközfinanszírozási formát. Ehhez az új elnök szerint szükség van szakmai fórumokra, valamint bevált külföldi lízingpiaci gyakorlatok magyar piacon történő bevezetésére is.